Máte rádi badminton? A sledujete jej občas nebo pravidelně v televizi či někde na turnajích, anebo si také sami zahrajete? Pokud ano, pak zřejmě budete znát více podrobností z tohoto zajímavého sportu s mnohaletou tradicí.
Na výběru rakety záleží nejvíc
Kdo se chce badmintonu věnovat alespoň pravidelně rekreační formou, a hrát jej na chalupě na trávníku nebo se sítí na kurtu, měl by se zaměřit na nákup vhodných badmintonových raket. I když, pokud máte rádi recesi a retro styl tak, jak to dělávají například sjezdoví lyžaři, kteří oblékají retro výstroj a výzbroj z 80. let minulého století a chystají se na retro karneval, můžete i vy si zahrát badminton s raketami dřevěnými, jaké se tehdy běžně prodávaly v obchodech se sportovními potřebami doslova za pár korun.
Výrobců badmintonových raket je více, můžete se zaměřit na ty nejznámější, jimiž jsou značky Yonex a Babolat. Rakety Babolat na badminton pořídíte od základních verzí pro začátečníky a juniorské hráče až po špičkové výrobky určené pro profesionální výkonnostní sport. Liší se délkou, celkovou hmotností, rámem konstrukce krčku i hlavy rakety a někdy i výpletem, i když se špičkové modely dodávají na trh spíše bez výpletu.
Míčky mohou být rychlé i pomalé
U badmintonu záleží nejen na raketě, ale i na míčku. Ty jsou dvojího druhu a liší se zejména materiálem košíčku. Ten může být buď plastový, anebo vyrobený z husího peří. Vrcholový sport se hraje s míčky peřovými, ale pro rekreační sport vystačíte klidně s těmi plastovými.
Ať už míčky vybíráte pro jakýkoli sport, vždy byste měli znát jejich tři rychlostní třídy, označené čísly 76, 77 a 78. Rozdílné rychlosti se využívají v odlišných teplotách vzduchu, při kterých se badminton hraje, a platí zde, že čím vyšší číslo, tím vyšší rychlost pohybu míčku, ale zároveň nižší teplota.