Šachovnice – poměrně často se výstavba betonového plotu v Plzni montazmpc.cz uskutečňuje tak, že jednotlivá pole se mezi sebou prostřídají, aby vytvořila dojem šachovnicového hracího plánu. Je to výhodné zejména z toho důvodu, že se váš zrak neupíná přímo na jednotlivé spáry mezi deskami, ale na celistvou koncepci oplocení. Pokud jsou desky stejné a pokládané na sebe, spáry mezi nimi, i když jsou téměř neznatelné, tu působí nepřirozeně a spíše rušivě, s podobným jevem se můžete setkat např. u papírových tapet, kde také pozorujete na sebe navazující či překrývající se hrany. Šachovnice betonového oplocení může být v jedné barvě, např. střídavě desky hladké, a se vzorkem, anebo mohou být šachovnice v odlišné barevně.
Živý plot – jistou možností je postavit plot z betonu a v jeho těsné blízkosti vysázet živý plot. Betonové desky budou zvenčí vaši parcelu chránit před povětrnostními vlivy a zvědavými pohledy lidí z okolí a uvnitř budete mít oázu zeleně. Betonový plot je velmi tenký, takže bude na výsadbu živého plotu dostatek místa.
Beton a dřevo – velmi zajímavě vypadá oplocení kombinované s dřevěnými latěmi či prkny. Ta mohou být ve svislé poloze jako plotové plaňky, ale působivějšího řešení docílíte, jestliže prkna položíte vodorovně, mírně je nakloníte a položíte přes sebe. Vytvoří to plastický vzor, se znatelnou strukturou dřevěných letokruhů, a úžasně to vynikne tehdy, bude-li dřevo ve zcela odlišné barvě.
Výška oplocení – výhodou betonových plotů je možnost vztyčit je až do výšky dvou a půl metru, což oceníte hlavně u frekventované komunikace, parkoviště, obchodní zóny, kde se pohybuje spousta lidí, anebo u blízkosti průmyslových objektů. Plot ovšem vypadá z estetického hlediska přijatelněji, jestliže je nižší, ve výšce mezi sto až sto padesáti centimetry. Příliš vysoké oplocení působí spíše jako hradba, tak byste měli pečlivě zvážit, zda se to k vašemu pozemku opravdu hodí.